Sentralbord

Åpent mandag - fredag kl. 08.00 - 16.00

Telefon: 22 47 45 00 (Oslo og Bergen)

E-post: post@nfi.no

Leter du etter en av våre ansatte?

Gå til oversiktssiden over alle ansatte i NFI 

Cinemateket

Kjøp billetter på Cinemateket.no eller ved personlig oppmøte. 

Billettluka er åpen:

Mandag kl. 10.00 - 16.00
Tirsdag - fredag kl. 10.00 - 21.00
Lørdag kl. 12.00 - 17.00
Søndag kl. 13.00 - 21.00

Telefon: 22 47 45 89  eller e-post: cinemateket@nfi.no

(tar ikke i mot bestillinger)

Kinoleie

E-post: kinoleie@nfi.no

Filmkaféen

E-post: terickbel@hotmail.com

Varsling og spørsmål om kritikkverdige forhold

NFI vil på et generelt grunnlag anbefale at man henvender seg til Likestillings- og diskrimineringsombudet (LDO) for rådgivning knyttet til opplevelser og håndtering av trakassering og diskriminering. LDO gir personlig og uforpliktende veiledning på telefon 23 15 73 00 eller post@ldo.no

Du kan kontakte oss med varslinger eller spørsmål som gjelder forhold som angår NFI eller NFIs ansatte.     

Kontaktperson: HR-rådgiver Katrine Nilsen. katrine.nilsen@nfi.no – tlf. 22 47 45 39

Varslene vil bli håndtert konfidensielt og formidlet til rette ansvarlige. NFIs direktør vil alltid bli orientert om varslene som kommer inn. 

Som arbeidsgiver har NFI et ansvar for egne ansatte. Det betyr at dersom NFIs ansatte enten utsettes for seksuell trakassering på jobb – eller utsetter andre, interne eller eksterne, for seksuell trakassering – er NFI rette varslingsinstans. Dersom noen i filmbransjen opplever seksuell trakassering fra andre – og kommer til NFI med dette – vil NFI kunne gi råd om hvor de bør henvende seg for å ta saken videre.

Informasjon/Presse

  • Jakob Berg
    • Jakob Berg

    • Kommunikasjonsrådgiver
    • Kommunikasjon, innsikt & internasjonale forhold
    • Telefon: +47 22 47 45 91
    • Mobil: +47 971 977 66
    • E-post: jakob.berg@nfi.no
  • Nina Cecilie Bull
    • Nina Cecilie Bull

    • Kommunikasjonsrådgiver
    • Formidling
    • Telefon: +47 22 47 45 42
    • Mobil: +47 920 36 366
    • E-post: nina.cecilie.bull@nfi.no
  • Gro Rognmo
    • Gro Rognmo

    • Kommunikasjonsrådgiver
    • Utvikling & produksjon (UPA)
    • Telefon: +47 22 82 24 16
    • Mobil: +47 918 29 667
    • E-post: gro.rognmo@nfi.no